Největší boom fotovaltaických elektráren je sice pryč, ale taková malá domácí fotovoltaická elektrárna na střechu domu může být velmi užitečná a může vyrobit nějakou elektřinu.

Výroba elektřiny vlastními silami

Fotovoltaika ukázala lidem možnost, že si mohou alespoň část elektřiny vyrobit samy. Fotovoltaická elektrárna využívá fotovoltaické články, které vyrábějí elektrické energie ze sluníčka. Využíváme tedy svit sluníčka čím více slunce svítí, tím více elektriky jsme schopni pomocí fotovoltaické elektrárny vyrobit.

Kolik stojí fotovoltaické panely na střechu ?

Když lidé uvažují o tom, že by si koupily nějaké fotovoltaické panely, tak je hlavně zajímá na jakou částku by je takové panely včetně montáže vyšly. Více jsme to rozebíraly již v článku fotovoltaické panely ceník, kde si můžete udělat základní představu o tom, jak drahé či levné jsou různé typy fotovoltaických panelů.

Nejlepší je využít střechu rodinného domku

Takové fotovoltaické elektrárny na střeše jsou ideálním řešením. Využije se pěkně střecha, je osobně jsem velmi fotovoltaickým elektrárnám na orné půdě, to je opravdu špatné a nemělo by to tak vůbec být. V článku fotovoltaické elektrárny na střeše ceník se můžete podívat na kolik by vás zhruba taková elektrárna na střechu rodinného domku vyšla.

Ušetřete také pomocí zateplení

V případě, že máte starý dům může být výhodné provést zateplení rodinného domku. Nejprve bych však provedl přibližný výpočet tepelné ztráty domu, aby jste věděly jak velké či malé jsou tepelné ztráty zrovna u vašeho rodinného domku.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *